2018-08-30
Neįgaliųjų nacionalinis "Spalvų muzikos" orkestras pasitinka 20-ties metų sukaktį


Šie metai yra įsimintini ir reikšmingi draugijos „Guboja“ suburtam neįgaliųjų nacionaliniam „Spalvų muzikos“ orkestrui –  kolektyvas mini 20-ties metų veiklos sukaktį. Visus šiuos metus orkestras dirba pagal pažangią „spalvų muzikos“ ugdymo metodiką, 1995 metais perimtą iš Olandijos. Jos esmė – vietoje įprastų natų naudojami spalvoti ženklai, kurie padeda neįgaliąjam greičiau išmokti groti. Pagrindinis orkestro siekis – kryptingai plėtojant meninę-kūrybinę veiklą, tarpinstitucinį bendradarbiavimą, keisti visuomenės požiūrį į negalės ištiktuosius, pristatant juos visuomenei kaip aktyvius, lygiaverčius bendruomenės narius – kūrėjus. 


Neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro bendruomenė yra yra plati ir draugiška – kasmet šio kolektyvo veikloje dalyvauja apie 60 neįgaliųjų ir sveikųjų muzikos mylėtojų iš Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos, Joniškio, Druskininkų ir kt. Šiuos muzikantus į darnią bendruomenę būria puiki komanda: projekto vadovė Viktorija Vitaitė, orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas Romualdas Brūzga, vadovai Valerija Brūzgienė, Raimonda Janutėnaitė iš Vilniaus, Natalija Pugačienė ir Ilona Būdavaitė iš Šiaulių, Karolis Pratkus iš Joniškio, Ramūnas Šlepavičius iš Klaipėdos, Stasys Mikalonis iš Alytaus. Pastaraisiais metais orkestrui nuolat talkinina puikūs, profesionalaus muzikantai: Mindaugas Valaitis (trombonas) ir Jurga Juzėnaitė (klavišiniai).


2018 metais orkestro veikla, prasidėjusi Vilniuje šio kolektyvo vadovų kūrybinėmis dirbtuvėmis su visų metų veiklos aptarimu ir vėl įsibėgėjo vasaros laikotarpyje, kuri buvo vainikuota rugpjūčio 16-21 d.  nuostabiame Druskininkų kurorte vykusioje muzikinėje stovykloje. Į šią tradicinę stovyklą suvažiavo visas orkestro branduolys, kad kūrybinėse dirbtuvėse patobulintų repertuarą, pakoncertuotų tarptautiniame konkurse-festivalyje „Muzika be sienų“ kartu su muzikos profesionalais, o taip pat pasirengtų kitiems svarbiems susitikimams su klausytojais.

Rudenį orkestro dar laukia nauji muzikiniai projektai su pučiamųjų instrumentų orkestru „Trimitas“, kūrybinės dirbtuvės ir koncertiniai pasirodymai Katedros aikštėje vyksiančioje šventėje „Tau, Vilniau!“ bei Šv. Kotrynos bažnyčioje.

 
Prasminga šio unikalaus Lietuvoje kolektyvo veikla leidžia neįgaliesiems įsijungti į aktyvų, visavertį kultūrinį gyvenimą, sudarydama jiems palankias sąlygas asmenybės raiškai, tobulėjimui, socialinės atskirties mažėjimui. Per muzikos meną, kultūrinę, edukacinę veiklą neįgalieji iš įvairių regionų atskleidžia save, tobulėja, bendrauja tarpusavyje ir su sveikaisiais bendraamžiais bei muzikos profesionalais. Juk muzika – širdies kalba. Jos pagalba mes galime bendrauti, keliauti, geriau pažinti vieni kitus. 

Nuoširdžiai dėkojame Neįgaliųjų reikalų departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Lietuvos kultūros tarybai už skirtą finansavimą 2018 metais.  

LSKD „Guboja“ informacija

Nuotraukos